1. Kolejny Japoński reaktor jądrowy wraca do pracy!
Tym razem do sieci włączony został reaktor trzeci w elektrowni Ohi, miało to miejsce 14 marca o godzinie 17:00 czasu lokalnego.
2. Westinghouse ogłosił, iż jest gotowy do produkcji paliwa do reaktorów WWER – 440. Przygotowania do produkcji paliwa odbyły się w ramach projektu „Europejskie bezpieczeństwo dostaw paliwa jądrowego” (ESSANUF), realizowanego od 2015 roku.
Westinghouse pod koniec sierpnia 2016 roku ogłosił rozszerzenie produkcji paliwa jądrowego w Västerås (Szwecja), gdyż stale rośnie popyt na dostawę paliwa do reaktorów WWER – 1000 pracujących nie tylko na Ukrainie, a w innych krajach Europy wschodniej.
3. Dwa Chińskie reaktory ACP – 1000 budowane w Pakistanie zostaną oddane do użytku odpowiednio w latach 2021 i 2022. Te dwa reaktory zapewnią dostawy energii dla 10% kraju. pokryją zapotrzebowanie na energię elektryczną 10% kraju.
4. Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wydała całoroczny raport, który przedstawia energetykę jądrową w krajach członkowskich w tym oczywiście Polski.
Dwa z krajów członkowskich, które jeszcze nie posiadają elektrowni jądrowych planują start pierwszych elektrowni w roku 2018, te kraje to Białoruś oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Cały raport znajdziecie tutaj:Kliknij mnie (ง✿﹏✿)ง
5. Brytyjski dozór jądrowy znalazł pięć miejsc w procesie zarządzania łańcuchem dostaw, które muszą zostać poprawione w celu dotrzymania terminów konstrukcyjnych budowy elektrowni w Hinkley Point C. ONR (The Office for Nuclear Regulation) w swoim oświadczeniu stwierdził, że kontrola spowodowana była wcześniejszymi doniesieniami na temat fałszerstw, które miały miejsce w 2016 roku w zakładzie produkcyjnym Arevy, dostawcy głównych komponentów elektrowni Hinkley Point C.
W Hinkley Point C EDF buduje dwa reaktory EPR o sumarycznej mocy 3 200 MWe, które mają pokryć 7% całości zapotrzebowania na energię elektryczną w Wielkiej Brytani.
6. Kolejny (344) raport TEPCO na temat przechowywania materiałów promieniotwórczych oraz radioaktywnej wody w elektrowni jądrowej Fukushima.Klik klik
#ejdlakazdego

Powered by WPeMatico