Wczoraj jedna z dziennikarek Sky Sports F1 Rosanna Tennant prowadziła live z dni otwartych dla planujących i studiujących obecnie inżynierię na topowych brytyjskich uczelniach kształcących przyszłych inżynierów w najlepszych seriach wyścigowych świata.
Podczas tego spotkania można było zobaczyć uniwersyteckie „Facilites” ich zaplecze techniczne oraz szeroką prezentację programu edukacyjnego.
Przeszło 93% osób obecnie pracujących w F1 jako race engineers wyższego szczebla a których teamy mają siedziby w UK kończyło inżynierię mechaniczną i wyścigową na brytyjskich uczelniach.
Goerge Russell jest między innymi absolwentem jednej z nich.
Podczas spotkania można było usłyszeć że uczelnie idą z duchem czasu i zmieniają także profil nauczania w których studenci zdobywają niezbenne doświadczenie które potem może zaowocować otrzymaniem upragnionej posady w teamie po ukończonym intership.
Studenci mają dostęp do najnowszych technologii opracowywanych przez czołowe teamy racingowe już od wczesnych etapów rekturacji. Uczelnie także zapraszają ekspertów i inżynierów wyścigowych na prelekcje podczas których dzielą się swoimi doświadczeniami oraz wizjami dotyczącymi przyszłości motorsportu.
Większosć teamów wyławia talenty z czołowych uniwersytetów już na etapie ich edukacji na uczelniach wyższych.
92% z nich to native english speakers a ponadto 9/10 osób po zakończeniu edukacji w ciągu 6 miesiecy znajduje pracę.
George Russell także ma ukończoną edukację niższego szczebla na poziomie inżynierii wyścigowej.

PS1 – na jedno stanowisko inżynieryjne w F1 – aplikację składa ponad 100 osób.
PS2 – bycie native lub komunikacja native w jezyku angielskim jest bardzo ważna tak samo jak twoja edukacja
PS3 – studia na kierunkach inżynieryjnych rozpoczęło w tym roku rekordowa ilość dziewczyn!
PS4 – ilość chętnych rośnie z roku na rok.
PS5 – 3 z 4 czołowych uniwersytetów otwiera w roku studenckim 2019/2020 nowe kierunki dotyczące inżynierii wyścigowej i mechanicznej zorientowanej wokoło silników i serii elektrycznych. Mercedes wraz z Mclarenem obejmują nad tym patronat.

Własne spostrzeżenie – wśród studentów nie zauważyłem praktycznie żadnej osoby o kolorze skóry.

#f1 #ciekawostki #motorsport #edukacja #uk

Powered by WPeMatico